ramazan bayramı 2021 ne zaman

ramazan bayramı 2021 ne zaman

Arkadaşım Sid küçükken sivilceler alırdı. Kardeşlerinde de sivilceler oluyordu ama şanslıydılar çünkü sivilceleri çabuk yok oluyordu. Şanssız olan oydu çünkü neredeyse her gün yenisini alıyordu. Herkes ona 25 yaşına geldiğinde uzaklaşacaklarını söyledi ve gitti ama ne yazık ki rosacea yani yetişkin sivilce ile kapıldı. zaman haber motorun yağ yakmasının sebebi aşağıdakilerden hangisidir

ramazan bayramı 2021

Her zaman düzensiz kızarıklık ve ani kızarma oluyordu, bazen bir iki sivilcesi vardı ama cildi her zaman yağlı kalıyordu. Yüzünü birkaç saatte bir ilaçlı sabunla yıkardı ama yüzü çok çabuk yağlanırdı.

Sorun, cilt uzmanı ona rosacea teşhisi koyana kadar ilk birkaç yıl rosacea olduğunu fark etmemiş olmasıydı. Kendine hakim oldu ve toplantılardan kaçınırdı. Birçok farklı tedavi ve ilaç antibiyotik denedi, Retin-A adını sen koy, bitkisel tedaviler dahil denedi. Büyükannesinin hazırlayıp kullanmaya zorladığı gram unu ve portakal kabuğunu bile kullandı ama hiçbir şey işine yaramadı.

Önce sivilcem vardı şimdi de yetişkin sivilcem var, benim sorunum nedir? Kendisine ve neredeyse her gün herkese sorduğu soru, cevabını hala bilmediğimiz.

Farklı kremler denedi ve cilt uzmanını tekrar değiştirdi ve
doğru olanı bulmak için tekrar. Ama ne yazık ki hiçbir şey ve kimse ona yardım edemezdi. Bunun nedeni, rosaceaya neden olan şeyin hala bilinmemesidir. Rosacea tedavisinin aslında rosacea hastası olan biri için doğru olduğu bazı doktorlar için bile hala bir muamma. Rosacea ile tedavilerin işe yaramadığı değil, bazı tedavilerin işe yaradığı, ancak hangisinin doğru olduğu milyon dolarlık bir sorudur.

Annesinin giderek artan eleştirisi dayanılmaz hale gelene kadar sabunu bırakıp daha fazla su içti ve yüzünü sadece ılık suyla yıkamaya başladı. Kendi deyimiyle ilk 3 hafta onun için korkunçtu. Dışarı çıkamadı, kimseyle yüzleşemedi. Bence korkunç görünmesi onun hayal gücüydü ama bundan sonra yüzü suyu kabul etti ve yüzünün yağlılığı azalmaya başladı. Yüzünün kurumaya başlaması ve yağlılıktan kurtulması yaklaşık 2 ay sürdü.

Kızarma onun için hala en büyük sorundu. Kendisine yeni bir tedavi uygulamayacağına söz vermesine rağmen, ani bir alevlenme yine de tedavi için etrafına bakmasına neden oldu. Sonra onun için bir dönüm noktası ve gerçek hayat kurtarıcı olan Jojoba Yağını keşfetti, petrol hakkında söylediği buydu. Yüzünün yağı gerçekten kabul etmesi yaklaşık bir hafta sürdü. En iyi şey, Jojoba yağı uygulamasının basit olmasıydı, sadece ılık su her sabah ve akşam bir damla saf jojoba yağı ve yüzündeki kızarıklık azalmaya başladı. Bugünlerde ani alevlenmeler yaşamıyor.

Umarım akne rosacea hastası bazı insanlar, yeni ilaçlı sabunlar ve kremler denemek yerine su kullanımını arttırır ve jojoba yağı kullanırlarsa, rosacea problemlerinde onlara yardımcı olabilirler.

Bir cevap yazın